Revize Proje demek, halihazırda üretim yapan bir tesisin kapasitesini düşürmek, yükseltmek ya da ürettiği türlerde değişiklik yapmak anlamına gelmektedir. Örneğin, kuluçkahanesi olmayan işletmenize bir kuluçkahane yaptırmak istediğinizde projeniz revize edilmek zorundadır. Ya da projenizde mevcut bulunan kapasitenizi arttırmak istiyorsanız da revize proje yaptırmalısınız.

Kapasite artışı içeren revize projelerde başvuru yapılmadan önce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü sizden bir “Balık Çiftliği Kapasite Raporu” talep edebilir. Tarafımızdan hazırlanacak bu rapora istinaden kapasite artışınıza onay verilebilir ya da verilmeyebilir. Kapasite artışlarında en önemli unsur kiralanabilir su kapasitesinin müsaitliğidir. Eğer bulunduğunuz bölgedeki su kaynaklarının kiralanabilir kapasitesi dolmuşsa kapasite artışınıza izin verilmeyebilir.

Yine buna benzer şekilde, örneğin işletmenizde mevcut kapasitenize “Yavru Balık Üretim Tesisi” ya da “Balık Üretim Tesisi Kuluçkahanesi” ekletmek istiyorsanız yine bir “Balık Çiftliği Kapasite Raporu” talep edilecektir. Konusunda uzman yetkili mühendisimizin işletmenizde yapacağı çalışmalar neticesinde işletmeniz için alınabilecek en uygun yavru balık ve kuluçkahane kapasitesi raporu hazırlanır.

Bu kapasite raporlarına istinaden il müdürlüğü personeli tarafından revize dilekçeniz alınır ve Balıkçılık ve Su Ürünleri genel Müdürlüğü’ne gönderilir. Projenize Ön İzin gelecek olursa, tarafımızdan revize projeniz hazırlanacaktır. Genellikle eski projenizde almış olduğunuz evraklarınız revize projenizde geçerli olsa da proje ilk proje döneminizden bu yana olan yönetmelik değişikliklerine istinaden sizden yeni evraklar talep edilebilir.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder