Aquapena Su Ürünleri Mühendislik ve Danışmanlık olarak, su ürünleri sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyoruz.

Hepimizin bildiği üzere, akvaryum balıkları sektörü devasa bir sektör. Bu sektör, içinde çokça balık türü barındırmaktadır. Ülkemizde bir kaçtane ruhsatlı akvaryum balıkları üretim tesisi bulunmasına rağmen, süs karidesi ve akvaryum bitkileri üretim tesisi bulunmamaktaydı.

Bazı hobiciler piyasadaki ihtiyaçlara cevap vermeye çalışsa da piyasanın ihtiyaçlarına cevap verememektedirler. Bu nedenle Antalya İlinde girişimci Timur Okan Eker tarafından Süs Karidesi ve Akvaryum Bitkileri Üretim Tesisi Projesi yapılmak istenmiştir. Kendisi yine bir süredir amatör olarak bu işle ilgilenmekte olup, piyasa şartları doğrultusunda bu işi profesyonelce yapmaya karar vermiştir.

Biz de bu süreç içerisinde, kendilerine verdiğimiz danışmanlık hizmetleri ve sonrasında da ruhsat alabilmek için projelerini yapmış bulunmaktayız. Projelerini eksiksiz olarak tamamlamış olmakla beraber şu an bakanlıkta onay sürecindedir.

Üreticimiz, projesinin onaylanmasını takiben yatırımlarını tamamlamak ve üretime geçmek, hatta ürünlerini ihraç etmek istemektedir.

Bu süreç içinde üreticimize kolaylıklar ve bol kazanç dileriz. Hayırlı olsun.